Bu uygulamayı bildir

Tanım

Torrent Nedir?

Torrent, büyük çaplı dosyaları indirmenize ve paylaşmanıza imkan sağlayan bir dosya türüdür. Paylaşmanıza derken, eğer siz indirdiğiniz Torrent uygulaması üzerinde aksini belirtmediğiniz sürece, torrent klasörü içerisinde olan dosyaları başkalarının da indirmesine izin veridiğiniz anlamına gelir.

Herhangi bir dosyayı indirirken bağlantının kopması, kaldığı yerden devam etmemesi ya da yüksek boyutlu içeriklerin indirilmesi, indirme sitelerine ödeme yapmak istenmemesi gibi bir çok nedenlerden dolayı torrent indirme yöntemi popüler olmuştur. Bu durum aynı zamanda korsan içeriklerin paylaşılmasına veya yasa dışı işlerin bu uygulama üzrinden yapılır olması sonucunu da doğurmuştur.

utorrent indir

u Torrent İndir

Torrent uygulamarı arasında u torrent en tanınmış olanıdır. Diğer indirme yöntemlerinde internet tarayıcınızla tek bir sunucuya bağlanırken, torrent indirme yönteminde aradığınız içeriği olan her torrent kullancısı sizin için bir kaynak olabilir. Aynı zaman da siz de bir içierik dahi indirirken başkaları için bir kaynak olabilirsiniz.

u torrent indirmek için linke tıklamanız yeterlidir. u torrent’in kendi sayfasıdır.

Torrentle

Bulut tarzı uygulamaların gündelik hayatta çoğalması, torrente olan ilgiyi bir nebze azalttığı söylenebilir. Ancak günümüzde oyun ve film sektörü için aktif olarak kullanılan bir yapıdır.

Torrent indirmek için torrent indirici bir programa ihtiyacınız vardır. Bu torrent programı da sadece torrent uzantılı dosyaları destekler. u torrent ve bittornet bu programlara örnek gösterilebilir.

Torrent Dosyaları Nasıl İndirilir?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir